Malarstwo - obrazy wielkich mistrzów malarstwa
Jak sprzedawać obrazy w sieci?
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Wielu współczesnych malarzy myśli, że ich piękne obrazy obronią się same, a niestety tak nie jest. W dobie internetu trzeba być obecnym w sieci.
Internet daje współczesnym malarzom, grafikom i fotografom niespotykane dotąd możliwości, trzeba tylko umieć je wykorzystać. W sieci możemy komunikować się z potencjalnymi odbiorcami. Dziś sztuka to towar, który wymaga nowoczesnego marketingu. Internet daje narzędzia, które możemy z powodzeniem wykorzystać, aby promować w sieci swoje malarstwo i fotografię.
Jak sprzedawać obrazy w sieci?
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Korzyści z promocji obrazów w sieci
Jak współczesny artysta malarz lub fotograf może poprowadzić swoją karierę tak, aby dostrzegli go klienci, galerie sztuki lub inne instytucje kultury? Na pewno należy wytrwale szukać drogi do publiczności prezentując swoje dzieła tak, aby być bardziej widocznym na rynku i zapewnić sobie rozgłos.
• Przeanalizuj swoje mocne strony i staraj się pozycjonować swoją sztukę na rynku
• Poznaj konkurencję i podpatrz ja ona działa
• Zbadaj potrzeby swoich potencjalnych klientów
• Zadbaj o swoją obecność w internecie
Najważniejsza jest cyfrowa dokumentacja prac, która powinna być nieodłącznym elementem całego procesu twórczego. Dobre, profesjonalnie wykonane zdjęcia obrazów to podstawowy klucz do sukcesu. Zdjęcia powinny być dobrej jakości, ostre, w naturalnych kolorach - ani zbyt blade, ani zbyt jaskrawe.
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Własna strona internetowa
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Dobry sposób na promowanie obrazów w sieci to własna strona www. Strona www artysty malarza, grafika czy fotografa to jego wizytówka informująca o jego przesłaniu artystycznym, która zawiera również podstawowe informacje o samym artyście, jego osiągnięciach, a także dane kontaktowe. Wielu artystów nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest własna strona www. Strona www powinna być przyjemna, czytelna, zachęcając odbiorcę do bliższego przyjrzenia się dziełom danego autora. Strona www to własne miejsce artysty w sieci, w którym może on zaprezentować cały swój dorobek artystyczny, a także - jeśli chce - pokazywać prace na bieżąco w trakcie ich powstawania.
Nie ma potrzeby ponoszenia kosztów na budowę własnej stronę www, dziś można stworzyć własną witrynę samemu na wielu dostępnych bezpłatnych platformach, np. blogger czy wordpress. Aby się tego nauczyć wystarczy kilka godzin. Wbrew powszechnym przekonaniom nie są to tylko platformy blogowe. Można na nich utworzyć zwykłą witrynę składającą się z podstron i galerii, wcale nie prowadząc bloga (choć jest to wskazane). Na pewno warto postarać się o spójną identyfikację wizualną, czyli zastosować jednolitą wybraną czcionkę, jednolitą kolorystykę i dodać prosty, wyróżniający nas znak graficzny (logo). To zwiększa nasze szanse na odróżnienie się od konkurencji i wywołanie zainteresowania.
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Blog artystyczny
Blogowanie to nawiązywanie bardziej bezpośredniego kontaktu z osobami zainteresowanymi sztuką i potencjalnymi klientami. Można go prowadzić osobno lub na witrynie www, prezentować prace w toku, ukazywać jak wygląda praca artysty od kuchni. Blog jest bardzo łatwy i wdzięczny w obsłudze i daje również dużo przyjemności autorowi, a ponadto blogi pozycjonują się dużo łatwiej niż statyczne strony www - innym słowy łatwiej je znaleźć w sieci. Na blogu możesz umieszczać zdjęcia lub tapety, na których możesz podawać linki do innych miejsc w sieci (np. swojej wystawy). Jeżeli twoje prace są gdzieś wystawiane, stwórz fotorelację z wystawy czy wernisażu i umieść ją na swoim blogu. Dzięki temu ktoś, kto szuka informacji o tym wydarzeniu trafi właśnie do ciebie i odkryje twoją twórczość.
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Promocja w serwisach społecznościowych
Artysta malarz, grafik czy fotograf powinien być obecny na portalach społecznościowych - chodzi oczywiście o popularne media społeczne jak Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ i YouTube, żeby wymienić najważniejsze. Facebook to ogólnoświatowa galeria, której zasięg jest praktycznie nieograniczony, oraz doskonała platforma do nawiązywania i utrzymywania kontaktów.
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Promocja mailingowa
Wysyłanie emaili do znajomych, do dziennikarzy branżowych i instytucji kultury to dobry sposób na zwrócenie na siebie uwagi. Opisz swoje prace i pomysły prostym językiem. Zaproś na wernisaż, na wystawę. W stopce maili, które wysyłasz, zamieść linka do swojej strony internetowej lub bloga. To ułatwi osobom zainteresowanym dotarcie do Twojej strony jednym kliknięciem w link bez konieczności wyszukiwania twoich danych. Podstawą marketingu prowadzonego za pomocą mailingu jest przypominanie o swoim istnieniu i o tym, że zajmujesz się czymś ciekawym. Pamiętaj jednak, żeby nie spamować, czyli nie wysyłać maili zbyt często. Co to znaczy "często" to sprawa uznaniowa. Dla jednych "często" oznacza raz w tygodniu, dla innych raz w miesiącu. Decyzja zależy od twojego wyczucia.
Jak sprzedawać obrazy w sieci? Grupy na forach internetowych
Warto dołączyć do istniejących w sieci forów i grup tematycznych. Pozwala to na znalezienie się w gronie osób, które są autentycznie zainteresowane sztuką i naszymi pracami. Uczestniczenie w grupach dyskusyjnych to szansa usłyszenia konstruktywnej krytyki i zdobywania informacji na temat bieżących wydarzeń, którymi żyje środowisko artystyczne.
Artysta malarz świadomie budujący własną markę w sieci i prowadzący aktywny marketing sieciowy ma znacznie większą szansę na osiągnięcie sukcesu na rynku niż osoby podchodzące pasywnie do swojej autopromocji.
Zajrzyj na forum naszej galerii.
Komentarze (6)
-
Obrazy mozna sprzedawać w formie fine art printów na płótnie i na papierze w galerii internetowej Gallery4u.pl www.gallery4u.pl
http://maps.google.com/maps?z=15&q=, -
www.gallery4u.pl świetne miejsce do zakupu i do sprzedaży obrazów
http://maps.google.com/maps?z=15&q=, -
Szukaj na blogu
Kategorie
-
Malarstwo polskie
-
Malarstwo religijne
-
Prywatne życie arcydzieł BBC
-
Malarstwo wg nazwisk malarzy
-
Luis Falero
-
Salvador Dali
-
Leonardo da Vinci
-
Paul Gauguin
-
Rafael
-
Egon Schiele
-
Witkacy
-
Lukas Cranach Starszy
-
Max Ernst
-
Gustav Klimt
-
Michał Anioł
-
Sandro Botticelli
-
El Greco
-
Andrea Mantegna
-
Albrecht Dürer
-
Francisco Goya
-
Pablo Picasso
-
Francesco Hayez
-
Giotto
-
Berthommé de Saint André
-
Pietro Lorenzetti
-
Piero della Francesca
-
Andrea del Verrocchio
-
Tintoretto
-
Giorgione
-
Cima da Conegliano
-
Pietro Perugino
-
Giovanni di Paolo
-
Francis Bacon
-
Jacopo Bassano
-
Hieronim Bosch
-
Tycjan
-
Benjamin West
-
Fra Filippo Lippi
-
Edward Burne-Jones
-
Bartolomé Esteban Murillo
-
Peter Paul Rubens
-
Fra Angelico
-
Gentile da Fabriano
-
Domenico Ghirlandaio
-
-
Malarstwo współczesne
-
Słynne obrazy
-
Malarstwo historyczne
-
Malarstwo mitologiczne
Login to post a comment
Skomentuj jako gość